VALİ BEY’İN DİKKATİNE…
Advert
Advert

VALİ BEY’İN DİKKATİNE…

VALİ BEY’İN DİKKATİNE…
Bu içerik 242 kez okundu.
Advert

Karayolları bölge Müdürlüğünün sözü vardı:
Siirt-Batman Karayolu sıcak asfalt olacaktı

Karayolları Bölge Müdürlüğünün 2019 yılında Siirt-Batman karayolunu asfaltlanacağı açıklamasına rağmen halen bir çalışmanın olmaması vatandaşın tepkisini çekiyor.

Geçmiş yıllarda asfalt yerine sathi kaplama (şerbet dökülen yola mıcır serme) yapılan Siirt- Batman karayolunda yaşanan kazalar halen vatandaşların hafızasında.

Konu ile ilgili görüştüğümüz vatandaşlar, şu talepte bulundular:

"Siirt'ten öteye gittiğimizde Türkiye'nin her şehri karış karış sıcak asfalt. Ulaşım standartların üstündedir. Ancak nasıl olurda yıllarca ihmal edilen Siirt-Batman karayolu halen sathi kaplama yapılıyor, buna bir türlü anlam veremiyoruz. Geçen yıl yapılan sathi kaplama çalışmaları nedeniyle onlarca maddi hasarlı ve ölümlü trafik kazalarına tanık olduk. Yaşanan kazaların önüne geçmek için köylülerin yolu kapatıp tepki göstermesi üzerine Karayolları Bölge Müdürlüğünden sıcak asfalt yapılacağı sözü vermişti. Ancak aradan bir yıl geçmesine rağmen halen sıcak asfalt çalışması yapılamaması tepkilere neden oluyor. Bugün köy yollarına bile sathi kaplamla yapılmazken nasıl olur da hemen her gün yüzlerce aracın geçtiği Siirt-Batman karayoluna sathi kaplama reva görülüyor. Yıllardır Siirt'in hizmet görmediği karayolları çifte standart uyguluyor."

SİİRT, 11. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞANSIN
Konu ile ilgili Vali Atik'in ilgilenmesini talep eden vatandaşlar, "İlimizde en büyük sorunlarının başında gelen ve yıllarca ikinci sınıf memleket politikası uygulayan ve Siirt'i bir ilçe gibi gören Karayollarına birilerinin artık dur demesi gerekir. Çünkü Siirt-Batman karayolundaki keşmekeşlik ve yıllardır tam anlamıyla bitirilemeyen Siirt-Eruh Karayolunun durumu hala ortada. Eğer karayolları 9. Bölge Müdürlüğü sorumsuzluğunu devam ettirirse Siirt'in, asfalt çalışmalarında Van bölgesinde çığır açan 11. Karayollarına ağlansın. İlimizin sorunlarına duyarlı olan Vali Atik'in bizzat bu konuya yakından ilgileneceğine inanıyoruz." Dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX