Gürgöze muhtarı veda ediyor
Advert
Advert

Gürgöze muhtarı veda ediyor

Gürgöze muhtarı  veda ediyor
Bu içerik 1280 kez okundu.
Advert
Kurtalan Gürgöze Muhtarı M.Şirin Karataş'nın 1973 yılında muhtar olduğu günden beri Gürgöze Köyüne hizmet ettiklerini, Köy ihtiyaçlarını  giderdiklerini dile getirdi. 
Karataş, "Herkese iyi kötü yardımcı olduğunu dile getirdi. 
 Kurtalan ilçesinde, M.Şirin Karataş (70), 45 yıldır Gürgöze köyünün muhtarlığını yapıyor. Görevini 1973 yılından beri sürdüren Karataş, muhtarlık dönemi boyunca 7 cumhurbaşkanı ve 16 başbakan gördü.
Kurtalan ilçesine bağlı 500 nüfuslu Gürgöze köyünde yaşayan, evli ve 11 çocuk sahibi M.Şirin Karataş, 1973 yılının Ekim ayında yapılan seçimlerde köy muhtarlığı için aday oldu. 
Tek adayın yarıştığı seçimde M.Şirin Karataş, Köyün Tüm oylarını alarak muhtar seçildi.
Sonraki dönemlerde yapılan seçimlerde de M.Şirin Karataş muhtarlık görevini ifa etmeye devam etti; muhtarlık mührü elinde kaldı. 
6'ncı Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk zamanında göreve başlayan Karataş, ardından Kenan Evren, Turgut Özal, Süleyman Demirel, Ahmet Necdet Sezer, Abdullah Gül ve Recep Tayyip Erdoğan'ın döneminde muhtarlık yaptı. Karataş, görev süresi boyunca 16 Başbakan gördü
 
Gürgöze Köyünde  Aralıksız, Tarafsız  ve ben bütün seçimlerde hiç rakibim olmadan aday oldum.
 
 Ben varken hiç kimse aday olmadı. M.Şirin Karataş bu zamana kadar kendi köyümde ve akrabalarım için de hiçbir olumsuzluk  yaşamadığım için bu anlamda cok mutluyum .
 
GENÇLER GELSİN
 
Mart 2019'daki yerel seçimlerde aday olmayacağını açıklayan M.Şirin Karataş, "Gürgöze köyü ne hiç mahcup olmadım.
 'Aday olmayacağım' dediğim halde kapıyı aşındıranların haddi hesabı yok.
 
 İlla seni görmek istiyoruz diyorlar ama ben kendimi tanıyorum, Bu Kadar başarılı bir şekilde Muhtarlık görevimi güzel bir şekilde ifa ettim bundan böyle Memleketimize ve bölgemize örnek olacak bir davranışta bulunmak için Gençlerin önünü açtım.
 
 Bizler büyükler olarak Bırakmayı bilmemiz lazım. Makamlar gelip geçici. Gençler gelsin, daha güzel işler yapsın diye uğraşıyorum, amaç bu.. 
Halka hizmet, hakka hizmettir" diye konuştu.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX