Ticaret Odası İlçede Çalıştay Yaptı
Advert
Advert

Ticaret Odası İlçede Çalıştay Yaptı

Ticaret Odası İlçede Çalıştay Yaptı
Bu içerik 262 kez okundu.
Advert

Öğretmen evi konferans solunu´nda kartalan´daki iş adamları yanı sıra  Konuşmacı olarak SGK il Müdürü Abdul Celil İlbaş, Siirt Ticaret Ve Sanayi Odası Başkan Vekili Abdul Kadir Demirhan, İş Kur Müdür Yardımcısı Erdoğan Atabay, KOSGEB Temsilcisi Mehmet Akif Uyrum Kurtalanlı iş adamlarına bil verdiler.
Siirt Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Vekili  Abdulkadir Demirhan, Kurtalani'li üyelerimize daha sağlıklı bir hizmet verebilmek için ilçede bir çalıştay yapmayı uygun gördük” dedi.
Demirhan, yaptığı açıklamada, “ “Kurtalan ilçemizde son zamanlarda gerek belediyecilik, gerekse alt yapı ve sosyal ekonomik gelişme seviyesi açısından hızla büyüyen bir ilçe. 
Siirt ilçe merkezine 35 km uzaklıkta olan bir ilçemiz. İlçeden üye sayımızda artış göstermesine nazaran, üyelerimiz de bu hizmeti alabilmek için Siirt'te gitmek gelmek zorunda kalıyorlardı. 
Bizde Kurtalan'da  şuanda bir çalışma başlattık, üyelerimize daha sağlıklı hizmet vermeyi düşünüyoruz” diye konuştu.

Adil Uyanık, “mevcut mevzuat içerisinde temsilcilik açmak için bir takım bürokratik işlemlerle uğraşıyoruz. Kurtalan'ı böyle bir temsilciliğin açılmasına ihtiyaç vardır. 
Hem de biz çok istiyoruz.
 Adil Uyanık, “Önümüzdeki günlerde de Ticaret odasındaki mevzuatları aşarak ilçemize Temsilcilik getirmeyi ve  resmi bir açılış yapmayı düşünüyoruz şeklinde konuştu.
SGK İl Müdürü Abdulcelil İlbaş, işverenlerin daha fazla işçi çalıştırması, işsizliğin önlenmesi ve yeni iş alanlarının kurulması için hükümetin birçok teşvik programının bulunduğunu söyledi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX