TİLLO ADAYI’NA İTİRAZ EDEN TİLLOLULAR SOLUĞU AK PARTİ’DE ALDI
Advert
Advert

TİLLO ADAYI’NA İTİRAZ EDEN TİLLOLULAR SOLUĞU AK PARTİ’DE ALDI

TİLLO ADAYI’NA İTİRAZ EDEN TİLLOLULAR SOLUĞU AK PARTİ’DE ALDI
Bu içerik 565 kez okundu.
Advert

AK Parti Tillo Belediye Başkan Aday’ına tepki gösteren 7 aday adayı ve bazı Tillo’lu seçmenler AK Parti İl Başkanlığına giderek itirazda bulundu.

AK Parti Genel Merkez tarafından İdham Aydın’ın AK Parti Tillo Belediye Başkan Adayı olarak açıklanmasının ardından aday şansı bulamayan ve 7 aday adayı ve bazı Tillo’lu seçmenler tepkilerini göstermek için eyleme geçti. Kendilerini destekleyen Tillo’lu seçmenler kitlesiyle birlikte AK Parti İl Başkanlığı’na giden 7 aday adayı, İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu’na itirazda bulundular. AK Parti İl Başkanlığı toplantı salonunda İl Başkanıyla görüşen aday adayları Aydın’a karşı olan rahatsızlıklarını dile getirdiler.

İtiraz sonrası çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan aday adayları bundan sonra da bu konudaki verdikleri tepkiyi sürdüreceklerini dile getirdiler.

Yedi aday adayı toplantı çıkışı yaptıkları açıklamada şunları söyledi, “Tillo Belediye Başkan Adayı olarak karar verilen bu isim kamuoyuna açıklandığı andan  itibaren tüm Tillo’lularda Tillo’yu seven, AK Parti seçmeninde partinin ilkelerini benimsemiş tüm seçmenlerde ve AK Parti aday adayları nezdinde, toplum kesiminde hayal kırıklığı yaratmış, bu durum  giderek büyük bir tepkiye dönüşmüştür. Başarılı olamayacağı açıktır. Tillo’nun dengeleri ve seçmen profili de dikkate alındığında, bu aday ile seçime gidilmesi  tarihi bir hata olacaktır. Henüz adaylığı kesinleşmemiştir. Vakit varken hatadan  dönülmeli, Tillo’luların istediği halkın benimseyeceği herkesin içine sindireceği ve Tillo’nun çıkarlarını  kararlılıkla savunacak diğer aday adayları arasında bir aday belirlenmelidir. Aksi takdirde  aday olarak önerenler, altına imza atanlar, tarih karşısında sorumlu  olacaklar ve seçimlerde hüsrana uğrayacaklardır.” şeklinde açıklama yaptı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX