BAŞKAN KARAATAY'DAN YENİ YIL MESAJI
Advert
Advert

BAŞKAN KARAATAY'DAN YENİ YIL MESAJI

BAŞKAN KARAATAY'DAN YENİ YIL MESAJI
Bu içerik 621 kez okundu.
Advert

Yaşadığımız mutluluklar, sevinçler, acılar ve üzüntüler ile bir yılı daha geride bırakarak; yeni ümitlerin taptaze ve canlı olduğu yeni bir yıla giriyoruz. 

Göreve geldiğimiz günden bugüne ilçemizi yeniden yapılandırmak ve modern bir Kurtalan oluşturmak için gerekli tüm çalışmaları başlatarak ilçemizin kanayan yarası haline gelen büyük sıkıntıları tamamen ortadan kaldırdık.

 73 Yıllık Kurtalan Belediyesi tarihinde görülmemiş hizmetler gerçekleştirerek yaklaşık 50 yıldır biriken sıkıntıları giderdik.

 Bunun bir örneği alt yapı çalışmalarımızdır. İlçemizde büyük bir eksiklik gösteren ve halkımızı büyük bir sıkıntıyla karşı karşıya getiren alt yapı sorununu çözmek adına ilçemizin nüfus açısından gelişmesi halinde rahatlıkla hizmet verebilecek kapasiteye sahip dev alt yapı projemizi hayata geçirdik.
 114 km yeni içme suyu hattı, 122 km’yi aşkın yeni kanalizasyon hattı ve 17,838 metre yağmur suyu hattının döşendiği alt yapı projemizle Telekom ve elektrik hatlarının yer altına alınmasını ve doğalgaz hattının döşenmesini sağladık.

 Alt yapı projemiz kalıcı bir hizmet konumunda olmasıyla birlikte ilçemizde kalıcı ve kaliteli üst yapı hizmetlerinin sunulmasını sağlayacak. 
Alt yapı çalışmalarımızın ardından başlattığımız üst yapı projesi çalışmalarıyla ilçemiz cadde ve sokakları sıcak asfalt ve kilitli parke taşı ile yenilendi.
 Kurtalan’ımızın modern yollara kavuştuğu çalışmalar kapsamında yeni imar yolları açıldı, dar yollar genişletildi, kaldırım ve çevre düzenlemeleri yapıldı.
 Her mahalleye taziye evi projesiyle mahallelerimize modern ve konforlu taziye evleri kazandırdık.
  İlçemiz Cumhuriyet Mahallesinde bulunan Devlet Demir Yollarına ait atıl durumdaki araziyi belediyemiz bünyesine alarak geniş yeşil alana sahip içerisinde süs havuzları, spor kompleksleri, çocuk oyun alanları, kafeteryalar, yürüyüş yolu ve oturma alanları bulunduran bölgemizin en büyük ve en modern parklarından biri olan 15 Temmuz Demokrasi parkımızı inşa ettik.  
İlçemize dev projeler ve sayısız hizmetler kazandırmakla birlikte Engelsiz Yaşam projesiyle 80’i aşkın engelli vatandaşımıza akülü tekerlekli sandalye desteğinde bulunup 100’ü aşkın engelli vatandaşımızın diğer ihtiyaçlarını karşıladık.
 İlçemiz okul ve eğitim kurumlarına sayısız desteklerde bulunarak Kurtalan Belediyesini Engel tanımayan, eğitime destek veren,  insan odaklı hizmetler sunan sosyal bir belediye konumuna getirdik.
 Kurtalan’ı daha yaşanılabilir, Gelişime müsait, insana ve çevreye duyarlı, marka bir kent haline getirecek çalışmalar gerçekleştirmeye devam edeceğiz. 
 
Bu duygu ve düşüncelerle çok kıymetli Kurtalan’lı hemşerilerimin yeni yılını tebrik ediyor, 2019 yılının ilçemizde, ülkemizde ve tüm İslam coğrafyasında sevgi, hoşgörü, kardeşlik ve yardımseverlik duygularının arttığı huzur ve güvenin tesis edildiği bir yıl olmasını diliyorum.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX