Öğrenciler Harçlıklarını Yemen'e Bağışladı
Advert
Advert

Öğrenciler Harçlıklarını Yemen'e Bağışladı

Öğrenciler Harçlıklarını Yemen'e Bağışladı
Bu içerik 557 kez okundu.
Advert

Kurtalan ilçesinde bulunan bir ortaokulun öğrencileri, ailelerinden aldıkları harçlıkları Yemenli ihtiyaç sahiplerine bağışladı.

Kurtalan Selahattin Eyyübi İmam Hatip Ortaokulun da eğitim gören öğrenciler, harçlıklarından topladıkları 812 lirayı Yemen'e gönderilmek üzere İHH aracılığı ile Yemene yoladılar.

Kurtalan Selahattin Eyyübi İmam Hatip Ortaokulun öğrencilerinden  Emrullah enes bayram Abdüssamet aktar  Nisanur Toktanış İha Haber Muhabirine  yaptığı açıklamada, Yemen'in adını daha önce hiç duymadklarını Tv çocukların zulum gördüğü nü okul müdürüne anlattığını söyledi.

Bunun üzerine okul müdürünün kendisine Yemen'de yaşanan insanlık dramını anlattığını belirten Öğrenciler, "Okul Müdürümüz Murat Bayrak Bizlere oradaki halkın ve çocukların ne kadar zor şartlarda yaşamaya çalıştıklarını, aç ve susuz olduklarını ifade etti. Bu durumu arkadaşlarımız ile paylaştık ve harçlıklarımızı topladık. Bizler madden büyük olmasa da manen yanlarında olduğumuzu... Yemen’i, Yemenli çocukları düşünen birileri olduğunu  ve “Müslüman Müslümanın Kardeşidir” hadis-i şerif’inin manasına, yaşadık.

 Arkadaşlarımızın da desteğiyle topladığımız 812 lirayı Yemen'deki kardeşlerimize göndermek için okul müdürümüze teslim ettik." diye konuştu.

Kurtalan Selahattin Eyyübi  İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Murat Bayrak ta öğrencilerin böyle bir konuda duyarlılık göstermesinin, Türk milletinin yardımseverliğine güzel bir örnek olduğunu belirterek, öğrencilerine davranışlarından dolayı teşekkür etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX