Kaymakam Aydın, İmamlarla toplantı yaptı
Advert
Advert

Kaymakam Aydın, İmamlarla toplantı yaptı

Kaymakam Aydın, İmamlarla toplantı yaptı
Bu içerik 683 kez okundu.
Advert

Kurtalan Kaymakamı İhsan Emre Aydın ilçe merkezi ve bağlı köylerde görev yapan cami imamları ve Kur’an kurusu hocaları ile toplantı düzenledi.

 

Kurtalan Merkez Camii’de yapılan toplantıya Kurtalan Kaymakamı İhsan Emre Aydın ,İl Müftüsü Ahmet Altıok İlçe Müftüsü M. Nedim Yılmaz ve imamlar katıldı. İmamlığın Peygamber mesleği olduğunu hatırlatan Kurtalan Kaymakamı İhsan Emre Aydın, "Din görevlilerinin sadece topluma namaz saadetlerinde değil her zaman toplumun önündedir.

2018 değerlendirme toplantısın da Kaymakam Aydın, " Sağlam bir dinin olduğu yerde terör örgütleri tutunamaz. Sizlerin görevi diğer kurumlara karşı çok daha fazla ve anlamlı işiniz konusunda gerekli hassasiyeti gösterin" dedi.

Kaymakam İhsan Emre Aydın; Yanınızda sağlam müezzinler yetiştirin, gerekli hizmetlerin verilmesi için eksikliler olursa gençleri kazanmak adına gerekli yardımda bulunuruz" diyen Aydın, "Yaşanabilir bir Kurtalan inşa etmek için el birliği ile çalışacağız. Kalıplaşmış ideolojik düşüncelere yer vermeyelim. Eğitim ve müftülük camiası bizler için çok önemli din Tebliğ ve nasihattir. İnsanlarla sohbet etmekten kaçınmayın, bir şeyler öğretmek için çabalayın" şeklinde konuştu.

Kuran kursu ve cami hocalarına söz hakkı vererek isteklerini dinleyen Kaymakam Aydın, "Her türlü yardımı sunmak için biz elimizden geleni yapacağız. Sizlerden fedakârlık ve büyük bir özveri bekliyoruz" şeklinde söylerini tamamladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX