50 Gencimize İş İmkanı
Advert
Advert

50 Gencimize İş İmkanı

50 Gencimize İş İmkanı
Bu içerik 686 kez okundu.
Advert
 
 
 
Siirt fıstığında % 30 a yakın verim kaybına sebebiyet veren budama konusunda eksiklikleri gidermek ve bu amaçla Budama Ustası yetiştirmek üzere Siirt Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından "DİCLE KALKINMA AJANSI"na sunulan "BUDAMA USTASI YETİŞTİRME EĞİTİMİ" projesi kabul edildi. 
 
Proje ile ilimizde ve bölgede büyük bir ihtiyaç ve talep bulunan bu alanda ilk aşamada 50 gencimiz meslek sahibi olacak ve istihdama katkı sağlanacaktır. 
"BUDAMA USTASI YETİŞTİRME EĞİTİMİ" Projesinin protokolü DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ ve Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün Demirhan tarafından imzalandı.
 
 Mardin'de düzenlenen İmza töreninde DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ yaptığı konuşmada, "Siirte büyük önem verdiklerini ve Siirtten gelen projelere katkı sağlamak istediklerini" belirtti. 
 
Tarım ve Orman İl Müdürü Ergün Demirhan " İlimiz için çok önemli bir ürün olan yeşil altın Siirt fıstığında verimi arttırmak için tekniğine uygun çalışan aşılama ve Budama ustaların hem ilimizde hemde böldede büyük ihtiyaç duyulduğunu, hedeflerinin bir yıl içinde en az yüz aşılama budama ustası yetiştirmek olduğunu belirterek" Verdikleri destekten dolayı Dicle Kalkınma Ajansına, Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ'a ve emeği geçenlere teşekkür etti.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX