ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE HİBE DESTEĞİ
Advert
Advert

ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE HİBE DESTEĞİ

ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜLERE HİBE DESTEĞİ
Bu içerik 514 kez okundu.
Advert

Engelli ve Eski Hükümlülerin kendi işini kurmalarına yardımcı olmak amacıyla % 40 ve üstü Engelli raporu olan işsizler kendi işini kurdukları takdirde İŞKUR’dan 50.000,00 TL geri ödemesiz destek alabilirler. Verilen destek KOSGEB’in verdiği destekten farklı olarak tarım ve hayvancılık (Büyükbaş, Küçükbaş, arıcılık vb.) projelerini de kapsamaktadır. Engelli işsizler tarım ve hayvancılık ile ilgili iş kurduklarında 44.000,00 TL destek alabiliyorlar.
Eski Hükümlü olanlar ise proje farkı gözetmeksizin 30.400,00 TL destek alabilmektedirler.
Bu destekten faydalanabilmek için Girişimcilik belgesine sahip olmak ve İŞKURUN WEB sayfasında yayınlanan Proje Başvuru Formu ve gerekli evraklar ile beraber en geç 07.12.2018 tarihine kadar Siirt Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekmektedir.
Şimdiye kadar Siirt il ve ilçelerinde 2 tane Bayan Kuaförü, 2 Kahvaltı Salonu, 1 Arıcılık, 1 Soğuk hava deposu ve 1 tane de Büyükbaş hayvancılık projesi onaylanmış ve kurulan işletmeler aktif bir şekilde devam etmektedir.
Konuyla ilgili bilgi almak isteyen girişimciler Siirt Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünden danışmanlık hizmeti alabilirler.

Siirt Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX