Kurtalan Devlet Hastanesi Yeni Kadrosuyla Hizmet Vermeye Devam Ediyor
Advert
Advert

Kurtalan Devlet Hastanesi Yeni Kadrosuyla Hizmet Vermeye Devam Ediyor

Kurtalan Devlet Hastanesi Yeni Kadrosuyla Hizmet Vermeye Devam Ediyor
Bu içerik 935 kez okundu.
Advert

Kurtalan İlçe Devlet Hastanesi, yapılan atamalar sonrasında yenilenen doktor kadrosuyla hizmet vermeye devam ediyor. Kurtalan Devlet Hastanesi Başhekimliği görevini yürüten Uzm.Dr. Mehtap Az Genç yenilenen doktor kadrosuyla birlikte Kurtalan Devlet Hastanesi’nde hizmet kalitesini daha da artırmayı hedeflediklerini belirtti.

Kurtalan Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr. Mehtap Az Genç, İHA muhabirine yaptığı açıklamada ; “Hastanemizde şu an 8 uzman hekim, 11 pratisyen hekim, 2 diş hekimi aktif olarak çalışmaktadır. Devletimizin bize verdiği imkanlarla en iyi hizmeti sunmayı ve devlet hastanemizin gelişmesi için üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapmayı hedefliyoruz.

Hastanemizin mevcut eksiklerini tamamlamak ve halkımıza kaliteli hizmet vermek önceliğimizdir.

İl Sağlık Müdürlüğü ve Bakanlığımız bu konuda her türlü desteği vermektedir.

Önümüzdeki ay 4 uzman hekim göreve başlayacaktır. Yeni hekimlerimizin göreve başlaması ile mevcut hekim kadromuz daha da güçlenecek, Kurtalan halkına kapsamlı sağlık hizmeti verilmesi sağlanacaktır.

Hastanemiz hizmet ağına her geçen gün yeni hekimlerin eklenmesi ile birlikte vatandaş memnuniyetinin üst seviyede tutulması hedefimizdir.” dedi

 

Yoğun bakım, diyaliz ve yataklı servislerinin yoğun ve efektif bir şekilde çalıştığını dile getiren Uzm.Dr. Mehtap Az Genç “Kurtalan’da hem ilçemizde, hem de yakın bölgelerde yaşayan hastalarımıza hizmet vermekteyiz. Diyaliz hastalarımız, çevre köylerden hizmet aracımızla alınmakta, tedavileri hastanemizde yapıldıktan sonra evlerine tekrar götürülmektedirler. Yürüme güçlüğü çeken ve çeşitli hastalıklara bağlı olarak evde sağlık hizmeti sunumuna ihtiyacı olan bireylere evde bakım hizmeti vermekteyiz. Şu anda Kurtalan Devlet Hastanesi Evde Bakım Hizmetleri Biriminde 108 hasta aktif olarak takip edilmektedir. Hastanemizden dış merkezlere sevklerin azalmasıyla hasta memnuniyetinin artması ve en önemli görevimiz olan şifa bulmuş gülen yüzlerle karşılaşmamız bizlerin çalışma azmini daha da arttırmaktadır.

"İlçeye 100 yataklı hastane ile hizmet verilmektedir"

"Kurtalan halkına 100 yataklı devlet hastanemiz hizmet vermektedir. Bizler hastanemizde halkımıza en iyi hizmeti sunmanın gayreti içindeyiz. Önümüzdeki ay hastanemizde Radyoloji, Kadın Doğum, Anestezi, Kulak Burun Boğaz dallarında uzman hekimlerimiz göreve başlayacaktır. Şu an ki kadromuz ve gelecek olan uzman hekimlerimiz sayesinde dış merkezlere sevk edilen hasta sayımızda daha da azalma olmasını hedeflemekteyiz. Gece acil doktorlarımız hizmet vermekte olup ihtiyaç halinde uzman hekimlerimiz de gelip hastayı kontrol etmektedir. Yine yoğun bakım ünitemizde de dahiliye uzmanı hekimlerimiz aktif olarak çalışmaktadır. Çok şükür ki hastanemizde şu ana kadar hasta yakınları ile herhangi bir ciddi problem ile karşılaşmadık. Sağlık personellerimiz güven içerisinde hizmet vermektedir.” diye konuştu

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX