Kurtalan’da Miniklere 112 Acil Yardım Eğitimi
Advert
Advert

Kurtalan’da Miniklere 112 Acil Yardım Eğitimi

 Kurtalan’da Miniklere 112 Acil Yardım Eğitimi
Bu içerik 327 kez okundu.
Advert

Minik Öğrencilere 112 Acil Eğitimi

 

 

Kurtalan’da, anaokulu öğrencilerine yönelik 112 Acil Servis çağrı hattının doğru kullanılmasıyla ilgili eğitim verilip acil yardım ambulansları tanıtıldı.

Kızılay Haftası münasebeti ile Kurtalan Devlet Hastahanesi 112 Acil ATT ekipleri tarafından Zubeyde Hanım Anaokulu Öğrencilerine 112 Acil ekibi ile ilgili eğitim verildi.

112 Acil Servis çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi konularında toplumsal farkındalığın arttırılması amacıyla Kurtalan Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerine eğitim verildi.

''Amac, 112 hattının doğru kullanımı. Şimdiki Çocuklarımız geleceğin büyükleri. 112 acil Sağlık personelleri Asılsız çağrıların, şaka yapılmak için yapılan çağrıların önüne geçmek için geleceğimizin teminatı olan Minik çocuklarımıza eğitim veriyoruz. Türkiye genelin de  yapılan eğitimler sayesinde asılsız çağrıların  azaldığını gördük. 112 acil hattı oyun değildir. Çocuklarımızın bu bilinçle bu hattı kullanmaları gerekli."

Kurtalan Zubeyde Hanım Anaokulu  Müdürü Evren Ayaz da sağlık konusunda eğitimin önemine dikkat çekerek, "Acil sağlık personellerinin acil yardım hizmetlerinin nasıl alınacağı noktasında, çok küçük yaşlardan itibaren verilen bu eğitimlerin yerinde olduğunu  ve  Bu yönde Ana okulumuzda  bir farkındalık oluşturduk." Okul Müdürü Evren Ayaz ; Kurtalan Devlet Hastahanesine ve 112 Acil ekibine teşekkür etti

Konuşmaların ardından 112 Acil Servis personeli tarafından öğrencilere acil yardım ambulansı tanıtıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX