MHP ve REŞİT GALİP
Advert
Advert

MHP ve REŞİT GALİP

MHP ve REŞİT GALİP
Bu içerik 404 kez okundu.
Advert

Her sabah çocuklara işkence yaparcasına okutulan And'ın yazarı, 1933 yılında Milli Eğitim Bakanı olan Reşit Galip denilen bir mel'un olmasına;
18 yıl boyunca Allah'ın adını minarelerde susturup Ezan'ın Türkçe okutulmasının mimarı da bu din düşmanı olmasına;
Tıp Dr.u olmasına rağmen, Kazım Karabekir, Ali Fuat Cebesoy, Rauf Orbay, Refet Bele gibi İstiklal savaşının kahramanlarını İstiklal Mahkemeleri'nde, hakim koltuğunda yargılayan da bu millet olmasına; 
1931 yılında kürsüden Hamdullah Suphi'ye, milliyetçi gençleri işaret ederek, ''Gençleri silahlandırarak Kara Gömleklile Ordusu'nu kurmak mı istiyorsun'' diyerek Türk Ocakları'nın kapatılmasında da en önemli rolu oynayan da bu alçak olmasına;
Her çeşit pislik ve rezilliğin yaşandığı Halkevlerinin başında olan da bu rezil olmasına;
1947 yılında Turancılık davasında Alparslan Türkeş'le yargılanan Zeki Velidi Togan'ın Türkiye'yi terketmesine sebep olan da bu sefil olmasına;
İstanbul Daru'l-Fünunu'nu kapatıp İstanbul Üniversitesi'ne dönüştüren; Fuat Köprülü, Neşet Ömer gibi değerli ilim adamlarını üniversiteden kovup Batılı masonlarla dolduran ve tıp doktoru olduğu halde Tarih Profesörlüğü'ne yükseltilen de bu adi olmasına rağmen MHP ona ve şiirine sahip çıkıyor.
Reşit Galip, 1933 yılında yazdığı And'ın üzerinden bir yıl geçmeden 41 yaşında cehennemi boyladı ancak andı 12 Eylül Darbesi'nde hapishanelere tıkılan tutuklulara, ailelerinin gözleri önünde zorla okutulmaya devam etti.
Öyle bir fitne tohumu ektiki bu millet hala etkisinden kurtulamıyor.
Bilindiği gibi bu Ant bilinçli olarak yazdırıldı: Müslümanlar her işte olduğu gibi her sabah güne Besmele ile başlar. Besmele kaldırılarak yerine bu Ant konuldu.
'Müslümanım' demenin yerine 'Türküm' kelimesi yerleştirilirken, Kelime-i Şehadet yerine de 'Ne mutlu Türküm diyene' ifadesi konuldu. Müslümanlar, 'Bize bu nimetleri veren Allah'a hamdolsun' derken, 'Ey bu günümüzü sağlayan Ulu Atatürk' körpe çocukların zihinlerine yerleştirilmeye çalışıldı.
Müslümanların gidecekleri tek yol vardır: Allah ve Rasûlü'nün gösterdiği yol!
'Ey Ulu Atatürk, açtığın yolda, kurduğun ülküde...yürüyeceğime ant içerim' ne demek?
Şimdi MHP İslam ve millet düşmanı Reşit Galib'e ve İslamî değerlerimizle adeta alay eden bu şiiri sahipleniyor.
'Kanımız aksa da zafer İslam'ın' iddiası slogan olmaktan öteye geçmeyecek mi?
Bukalemun gibi renk değiştiren İlber Ortaylı'nın, 'kaldırılması küstahlıktı' saçmalığına sahip çıkıyor MHP.
Bir yandan MHP haksız değil: Bu 'ant'ın kaldırıldığı bu dört-beş yıl içinde gençliğimiz ne hale geldi..Ne 'doğru'luğu, ne 'çalışkan'lığı, ne 'büyüklere saygı', ne 'küçüklere sevgi' diye bir şey kalmadı. Ant kaldırılmasaydı şimdi memleket güllük-gülistanlıktı ve çalışkanlığımızla uzayda otağlarımızı kurmuş, çaylarımızı yudumluyorduk.
Mutlaka okutulacaksa önerimiz şudur: Doğu-Güneydoğulu çocuklar 'Ne mutlu Kürdüm'; Karadenizli çocuklar, 'Ne mutlu Lazım'; Boşnaklar, 'Ne mutlu Boşnakım'; Çerkezler, 'Ne mutlu Çerkezim'...diye ant içsinler. 
Böylece millî birlik ve bütünlüğümüz ile üniter yapımızı garanti altına almış olacağız. (!)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX