EY REKTÖR! KURTALAN ÜVEY EVLAT MI?
Advert
Advert

EY REKTÖR! KURTALAN ÜVEY EVLAT MI?

EY REKTÖR! KURTALAN ÜVEY EVLAT MI?
Bu içerik 528 kez okundu.
Advert

Hava limanı yapılacaktı ancak Kurtalan için önemli bir yatırım olan hava limanı da Siirt Arap lobisi ve o dönemin milletvekili Yasin Aktay tarafından engellendi.

Siirt Üniversitesi Rektörü de acaba bu lobinin bir parçası mıdır?

Zira Siirt Üniversitesi Rektörü de bu lobiden geri kalmamaktadır:
KMYO (Kurtalan Meslek Yüksek Okulu) hala eski, yetersiz ve elverişsiz Anaokulu için yapılmış, MEB'e ait bir binada tedrisat( Eğitim) yapmaya çalışmaktadır.

Meslek Okulu eski müdürü hemşehrimizin girişimiyle hayırsever bir vatandaşımız, okulun bütün ihtiyaçlarını karşılayacak bir okul binasının inşası için 20+10 dönümlük bir arazi hibe etmesine (bildiğimiz kadarıyla müdür projesini de çizdirmiş) ve üzerinden iki buçuk yıl geçmesine; inşaat için gereken parayı bulmayı taahhüt etmesine rağmen rektörlük buna yanaşmadı ve şurada, burada yapacağız bahane ve oyalamasıyla yapılmasını engelledi.

Bu oyalama politikası hala devam etmektedir.

Bu okul Kurtalan'a çok şey katacaktı. Asgarî aylık 3. 000 000 (üç milyon)'luk bir girdi sağlayacaktı ki bu bir ilçe için önemli bir katkıdır. Münibüs hatlarını, açılacak pansiyon, lokanta berber, kafe vb. işyerlerini de katarsak ilçe için sosyo-ekonomik önem ve katkısı daha iyi anlaşılacaktır.

Siirt Üniversitesi Rektörlüğü'nün, iki bin gencimizin kendi ilçelerinde okuyabileceği bu önemli projeyi engellemesini anlamak mümkün değildir. Dediğimiz gibi kampus giderlerini eski müdür Doç. Dr. Abdullah Ünalan üstlenmişti. Yani Üniversite'nin kasasından bir kuruş çıkmayacaktı.

Rektör bu projeyi destekleyip müdürü takdir ve tebrik edeceğine, Kurtalan'a yatırımı engellemek için onu görevden aldı.

Kurtalanlılar olarak Rektör Murat Erman'a sesleniyoruz: 
EY REKTÖR!
Siz Kurtalan'ı geri bırakmak için özellikle mi görevlisiniz?

Ayıp, yazık, günah değil mi?
Ey Rektör!
Kurtalan ilçesi sizin için ne ifade ediyor?
Bu ambargoyu bilinçli yapmadığınıza Kurtalanlı kimseyi inandıramazsınız!
Hayırsever vatandaşlar kendi tapulu arazilerini Rektörlüğe hibe ederken Siirt rektörü Kurtalan ilçemizde hiçbir tasarrufta bulunmuyor, oyalama taktiğiyle halkı kandıracağını sanıyor.

Umuyoruz ki sesimize Siirt milletvekili Osman Ören duyarlılık gösterir, çalışmaların bir an önce başlatılmasını sağlar.

Umuyoruz ki bu sesimize Siirt Milletvekili Osman Ören duyarlılık gösterir çalışmaların bir an önce başlatılmasını sağlar

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX