Köy Girişine Tabela İmece Geleneği
Advert
Advert

Köy Girişine Tabela İmece Geleneği

Köy Girişine Tabela  İmece Geleneği
Bu içerik 563 kez okundu.
Advert

Kurtalan’a  bağlı Erdurağı köyünde imece devam ettiriliyor.
Kurtalana Bağlı Erdurağı köyün de ortak kullanım alanlarının devletten destek beklemeden tamir bakım ve onarımının yapıldığı imece ile hem gelenek devam ettiriliyor, hem de köylünün ihtiyacı olan işler hep birlikte yapılarak dayanışma sağlanıyor.
Köylerdeki yardımlaşma geleneğini yıllardır sürdüğünü dile getiren Erdurağı köylüleri, yapılan imece ile Köyün tabelasını daha önce karayolarının yaptığını yıllar geçtikçe özelliğini yitiren tabelayı defalarca  yetkililere dinlendirdiğimiz halde gerekli cevabı alamadığımızdan  kendi köylülerimizle tabela  tamir edildiğini, söylediler.
Erdurağı Köylüleri “Kendi imkanlarımız ile imece usulü tabelamızı yaptık..
Köylüler imece ile köylüler arasındaki dayanışmanın arttığına işaret ederek, "Köylülerle birlikte vakit geçirmeyi çok seviyoruz. Köyümüzün ihtiyacı olan genel işleri hep birlikte yaparak hem eğleniyor, hem de işimizi yapıyoruz. Her şeyi devletten beklemeden kendi imkanlarımızı çerçevesinde köyümüzün ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Ancak artık teknoloji değişti köyümüzün de bir taziye eve  ihtiyacı var  ve yol sorunu var devlet yetkililerinden yardım bekliyoruz  .” diye konuştular.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX