Kurtalan'da rögar kapakları çalındı : Rögar Kapağı Hırsızlığı Uyarısı
Advert
Advert

Kurtalan'da rögar kapakları çalındı : Rögar Kapağı Hırsızlığı Uyarısı

Kurtalan'da rögar kapakları çalındı  :  Rögar Kapağı Hırsızlığı Uyarısı
Bu içerik 895 kez okundu.
Advert

Kurtalan Belediye Başkanı Nevzat Karaatay; İlçenin belirli noktalarında bulunan rögar kapakları ve yağmur suyu ızgaralarının düzenli bir şekilde çalındığını açıkladı. 
İlçenin altyapı hizmetlerinin önemli bir parçası olan rögar kapakları ve yağmur suyu ızgaraları hurdacıların önemli bir kazanç kapısı haline geldi.

 Her gün ortalama 15 adet çalınıyor
 

Kurtalan Belediyesi’nin önemli bir mali bütçe ayırarak adetini 200 TL’ye satın aldığı rögar kapakları çok cüzi rakamlarla hurdacılara satılıyor.

Kurtalan Belediye Başkanı Nevzat Karaatay, günlük ortalama 10-15 adet rögar kapağı ve yağmur suyu ızgarası çalındığını söyleyerek, Kurtalan’nin büyük bir zarara uğratıldığını söyledi.

Karaatay; Sorumsuz kişilerce gerçekleştirilen hırsızlık olayının aynı zamanda can ve mal güvenliğini tehdit ettiğini ifade eden Karaatay, zarara uğrayan kişilerin konuyu Adli mercilere taşıdıklarını söyledi. Söz konusu durumun Kurtalanın’nin güvenirliğini zedelediğini de belirten Karaatay, rögar kapakları ve yağmur suyu ızgaralarını çalan ve satın alan hurdacıları sorumsuzca davranışları nedeniyle kınadı.

Kurtalan  Belediye Başkanı Nevzat Karaatay  Rogar kapaklarını çalan lar kadar satın alanlarda suçludur burdan tüm  vatandaşlarıma bu konuya duyarlı olmalarını önemle rica ediyorum dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX