Bir İlk! Ortaokul ve Liseler Arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Yapıldı
Advert
Advert

Bir İlk! Ortaokul ve Liseler Arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Yapıldı

Bir İlk! Ortaokul ve Liseler Arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Yapıldı
Bu içerik 1495 kez okundu.
Advert

Kurtalan’da bir ilk  imam hatip harici ortaokul ve liseler arası Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışmasının finali 15 Temmuz Demokrasi Parkın da  gerçekleşti.

Organizesini  Selahatttin Eyyübi ve Anadolu İmam Hatip Lisesi ortaklaşa düzenledikleri Kur-anı kerim güzel okuma yarışmasını  yaptılar.

Gerçekleşen ödül törenine  Millet Vekili Adayı Sadettin Sabaz, Kurtalan Belediye Başkanı Nevzat Karaatay’ın yanı sıra; Kurtalan İlçe Müftüsü M.Nedim Yılmaz, Kurtalan İlçe Millî Eğitim Müdürü Faysal Polat, Kurtalan Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Ayaz ve Salim Olam, okul müdürleri, öğretmenler  öğrenci ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program yarışmacıların Kuran-ı Kerim tilavetlerinin ardından ilahi dinletileriyle devam etti.

 

Ödül töreninde bir konuşma gerçekleştiren Kurtalan Belediye Başkanı Nevzat Karaatay, “Bugünleri bize gösteren Rabbimize ne kadar şükretsek azdır. Başkan Nevzat Karaatay, “Bugün gördüğümüz tablo fevkalade anlamlı bir tablodur. Bu yarışmayı düzenlemek takdire şayan bir vakadır. Okulumuzu ve öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.

 

Gençler Kur’an’ı öğrenin. Çünkü Kur’an hayattır ve insanlara doğru yolu gösterir. Kur’an’daki her ayet, insanlığa ışık tutuyor.

Hangi mesleği seçerseniz seçin, hem mesleğinizi hem de insanlara faydalı olacak işleri yapın”  Kur’an’daki her ayet, insanlığa ışık tutuyor.

insanlara hayır için çalışacağız.  dedi. 

 

Bu vesileyle yarışmaya katılan tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Bu hizmetlerde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Allah anne ve babanıza hayırlı birer evlat olmanızı nasip etsin” diyerek konuşmasını bitirdi. 

Programın sonunda Başkan Nevzat Karaatay yarışmaya katılan tüm öğrencilere hediye takdim etti. 

 

Yarışmanın sonunda dereceye giren öğrenciler;

• Birinci; Hasan Yavuz Selahattin Eyyübi Ortaokulu

• İkinci; Bekir Okay Yeni Mahalle Ortaokulu

• Üçüncü ise; Nurullah Baykara Yenidoğan Ortaokulu

Dereceye giren öğrencilere  Gram altın hediye edildi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX