Köylere Hizmet Götürme Birliği seçimi yapıldı
Advert
Advert

Köylere Hizmet Götürme Birliği seçimi yapıldı

Köylere Hizmet Götürme Birliği seçimi yapıldı
Bu içerik 872 kez okundu.
Advert

Kurtalan Köylere Hizmet Birliği olağan genel kurul seçimi yapıldı. Yeni birlik yönetiminde çalışacak iki İl Genel Meclis üyesi ile iki muhtar seçildi.
Her yıl Mayıs ayı başında gerçekleştirilen Köylere Hizmet Götürme Birliği olağan genel kurul seçimi yapıldı. Öğretmen Evi Salonunda İlçe Kaymakamı Musa Üçgül başkanlığında toplanan köy muhtarları ve il genel meclis üyeleri 2018 yılı çalışmalarını yürütecek üzere 2 il genel meclis üyesi ve iki muhtarın seçileceği Köylere Hizmet Götürme Birliği olağan genel kurulunu saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. 
Genel kurula 50 köy muhtarın tamamı katılırken 2 muhtar birlik yönetimine aday oldu. Seçime katılan 2 il genel meclis üyesi de seçime aday olarak katıldı.Seçim öncesi birliğin 2017 yılı bütçesi üyelerin onayına sunuldu. 
Birliğin 2017 yılında birlik bütçesine devlet yardımlarından, Özel İdare yardımları, çeşitli gelir, bağış ve faiz gelirlerinden oluşan hizmetlerde kullanıldığı bütçe oy birliği ile kabul edildi.Yapılan seçimde 2 il genel meclis üyesinin aday olduğu seçimden Mahsum Ceylan ve Cüneyt Uyanık seçildi. 2 muhtarın aday olduğu birlik yönetimine ise Abdurrahman İlhan ve Abdullah Kayra seçildi.
İlçe Kaymakamı Musa Üçgül seçilen meclis üyelerine ve muhtarlara görevlerinde başarılar diledi. 4 yıldır aralıksız olarak Köylere Hizmet Götürme Birliği yönetimine layık görülmesinden dolayı muhtarlara teşekküt eden İl Genel Meclis Üyesi Mahsum Ceylan, "4 yıldır beni aralıksız bu göreve seçtiniz. 
Sizlerin bu güvenini boşa çıkarmayacağımı bilmenizi ister, köylerimize hizmetlerin en hızlı ve iyi bir şekilde götürülmesi için canla başla çalışmayı sürdüreceğim" dedi. Kongreye İlçe Kaymakamı Musa Üçgül başkanlık etti. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX