Siirtli kanaat önderi Tetik HÜDA PAR’dan aday adayı oldu
Advert
Advert

Siirtli kanaat önderi Tetik HÜDA PAR’dan aday adayı oldu

Siirtli kanaat önderi Tetik HÜDA PAR’dan aday adayı oldu
Bu içerik 737 kez okundu.
Advert

Siirt’in önde gelen kanaat önderlerinden Mehmet Tetik, 24 Haziran'da yapılacak seçimlerde HÜDA PAR’dan milletvekili aday adayı oldu.

HÜDA PAR’dan milletvekili olmak isteyenler için aday adaylığı başvuru süreci devam ederken Türkiye genelinde olduğu gibi Siirt’te de milletvekili aday adaylıkları başvuruları sürüyor.

Siirt’in önde gelen kanaat önderlerinden Mehmet Tetik de HÜDA PAR Merkez İlçe Başkanlığına adaylık başvurusunda bulundu.

Memleketi Siirt için çok faydalı işler yapacağına inandığını söyleyen Tetik, adaylık başvurusunun ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Allah’a hamt olsun ki bugün HÜDA PAR’dan milletvekilliği adaylık başvurusunda bulundum. Allah, Siirt için hayırlı kılsın. Ben bu seçimin bölgemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. ‘Önce insan öncelik adalet’ ve ‘Doğrusu HÜDA PAR’ sloganıyla çıktığımız bu yolda, Allah’tan ayaklarımızı yolunda sabit kılmasını ve bizleri doğruluktan ayırmamasını temenni ediyorum.”

Mehmet Tetik kimdir?

Siirt’in en tanınmış ailesi Düderan Aşiretinin Kanaat önderlerinden Mirza ağanın oğlu olan Mehmet Tetik, 1967 Siirt’in Eruh ilçesinde dünyaya geldi. Babası Siirt halkı tarafından tanınan, çok sevilen ve saygı duyulan kanaat önderi olan Mirza Ağa, Siirt’te meydana gelen kan davalarını çözmede, küskün aileleri barıştırmada, haksızlık ve zulme uğrananlara yaptığı yardımlarla halkın bütün kesimlerinin gönlünde taht kurmuş bir insandır. Vefatının ardından babasının görevini devralan Mehmet Tetik, aynı şekilde halk tarafından dürüstlük ve güzel ahlakı ile tanınıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX