Güzel Havada Harika Festival
Advert
Advert

Güzel Havada Harika Festival

Güzel Havada Harika Festival
Bu içerik 441 kez okundu.
Advert

Türkiye’nin birçok ilinden yöresel ürünler Kurtalan ilçesinde 15 Temmuz Demokrasi Parkın’da kurulan “Yöresel Ürün Festivali”nde bir araya geldi. 

15 Temmuz Demokrasi parkında kurulan festival katılımcıları Kurtalan’lıların ilgisinden memnun olduklarını dile getirdi.

Kurtalan  ilçesinde, Türkiye’nin farklı bölgelerine has yöresel ürünlerin tanıtılması amacıyla düzenlenen ‘Yöresel Ürün Festivali”, 15 Nisan’da başladı. İki hafta olarak festival düşünülüyor.

 Bölgelere has ürünleri tanıtmayı ve bu ürünlerin bayiliklerinin açılmasını hedefleyen festivalde kayısıdan bala, sucuğa, pişmaniyeye kadar pek çok şey satılıyor.

Çadırların altında kurulan stantlarda sergileniyor ürünler. Yan yana dizilen pek çok ürün, festival alanını güzel bir görüntü oluşuyor.

 Festivale katılanlar ise  Havaların güzel oluşu ve hem de yaptıkları satıştan Kurtalan’dan memnun olduklarını ifade ettiler.

Festivalin Kurtalan’a katkısı Türkiye’nin dört yanından meşhur ürünleri Kurtalan’da buluştu, “Burada tanıtım yapılıyor. İsteyenlere bayilik sözleşmesi yapıp Bayilik alabiliyor.Festival Ayrıca  Batının Doğu ile  kaynaşması da ön yargılarıda ortadan kalkmasına  vesiledir.

Trabzon’dan Ordudan,Malatyadan, Adanadan,Kocaelin den gelen insanlar, Kurtalanlı insanlarla tanıştı. Ön  algılar düzelmiş oluyor. Festivale katılanlar memleketlerine  gidecekler ne yaptığını, ne gördüğünü anlatacak. Birbirlerini daha iyi tanımış olacaklar”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX