KURTALAN YETENEKLERINI KESFEDIYOR
Advert
Advert

KURTALAN YETENEKLERINI KESFEDIYOR

Kurtalan yeteneklerini keşfediyor sodes projesinin açılışı gerçekleşti.

KURTALAN YETENEKLERINI KESFEDIYOR
Bu içerik 578 kez okundu.
Advert

Kurtalan yeteneklerini keşfediyor sodes projesinin açılışı gerçekleşti.

 “Kurtalan Yeteneklerni keşfediyor” projesi kapsamın’da 1116 öğrenci ve gençlerimize spor malzemesi dağıtıldı.

Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenen ve Siirt Valiliği koordinasyonunda Kurtalan kaymakamlığı bünyesinde Kurtalan İlçe Milli Eğitim müdürlüğü Kurtalan GençlikHizmetleri Ve Spor İlçe Müdürlüğü Kurtalan Spor külübü, Kurtalan Kültürspor Külübü ve Kurtalan Ekspresi Gençlik spor külübü tarafından ortak yürütülen ” Kurtalan Yeteneklerini Keşfediyor” Sodes projesi ile farklı branşllarda ( Basketbol,Voleybol,Futbol,Hentbol,Tenis,Atletizm,stranç,Tenis,Bağlama) toplamda 93 adet Kursta 1116 öğrenci ve gençlerimize eğitim verilmektedir.

Proje kapsamın’da 93 Kursta eğitim gören 1116 öğrenci ve gençlerimize düzenlenen törenle spor malzemesi dağıtıldı.

“Kurtalan Yeteneklerini Keşfediyor” projesi malzeme dağıtım törenine İlçe Kaymakamı Üçgül,Kurtalan Belediye Başkan Vekili Ahmet Minaz,İlçe Jandarma Kumutanı A.Murat Karacam, Siirt valiliği il yazı işleri müdürü M.Hadi Başak,Siirt valiliği Sodes Koordinasyon birimi yetkilileri, ilçe külüp müdürleri,Kurs öğreticileri, gençlerimiz ve öğrenciler katıldı. “Kurtalan Yeteneklerini Keşfediyor” SODES Projesi ile bölgedeki çocukların ilgi ve yeteneklerini keşfetmelerine imkan sunarak uygun mesleki alana yönlendirilmesi amaçlanıyor.
Öğrencilere spor malzemeleri dağıtılırken, gelecek vaat eden gençlerin keşfedilmesi planlanıyor. İlçede yürütülen 2017 SODES projesi ile çocuklarda kültürel, sanatsal ve sportif anlamda farkındalık oluşturarak, Proje ile ilçede sanat ve spor alanlarında bir seferlik başlatılarak öncelikle toplumun her kesiminden bireyleri sağlıklı yaşam konusunda bilgilendirerek proje sürecine dâhil edilmesi planlanıyor.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Faysal Polat, projeyle çocukların sorunlarının insan odaklı, sosyal yaşam kalitesini yükseltme amacına dönük kararlı adımlar atarak çözülmesinin amaçlandığını söyledi.

Proje  okullarda düzenlenen spor kursları çocukların kişilik ve gelişimlerine katkı sunmakta ve çocukları müsabakalara hazırlamak adına fırsatlar yaratmaktadır. Ayrıca sağlıklı yaşam konusunda farkındalık oluşturmaktadır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX