Kitap Fuarı’na Büyük ilgi
Advert
Advert

Kitap Fuarı’na Büyük ilgi

Kitap Fuarı’na  Büyük ilgi
Bu içerik 1013 kez okundu.
Advert

Bu yıl 5. si düzenlenen Siirt Kitap Fuarı'nın ikinci günü de yoğun geçti.

Siirt’te Siirt Valiliğini öncülüğünde Siirt Belediyesi tarafından desteklenen kitap fuarı, tarafından düzenlenen 5'inci  Kitap Fuarı devam ediyor. Fuara öğrencilerin gösterdiği büyük ilgi özellikle eğitimcileri sevindirdi.

Siirt'teki okulların  Siirt Kitap Fuarı'na ziyaretleri devam ediyor. Fuarın 2. gününde yüzlerce öğrenci öğretmenleri eşliğinde fuara akın etti.

Siirt'in Kurtalan İlçesin’den  çeşitli ilkokul, ortaokul ve liselerinden fuar alanına ziyarete gelen öğrenciler öğretmenleri eşliğinde kitaplar ve yazarlar hakkında bilgiler edindi. Eğitim düzeylerine göre belirlenen kitapları alan öğrenciler mutluluk yaşadıklarını belirttiler. Öğrenciler "Kitap okumayı seviyorduk ama bu kadar kitabı bir arada görünce okuma şevkimiz daha fazla arttı. Öğrenciler burada olmaktan mutluluk duyduk." diye konuştular.

Sümer Ortaokulu bu yıl 5.si düzenlenen Siirt kitap fuarına Kurtalan kaymakamlığının desteği ve öğretmen-veli iş birliği sayesinde okul mevcudunun tamamına yakın öğrenci katılım gösterdi. Fuar alanında ve oyun parkında çocukların çok neşeli oldukları gözlemlendi.  Bu gibi etkinliklerin Kurtalan ilçemizde olması öğrencilerimiz adına ve veliler adına çok yararlı olacaktır.

Kurtalan kaymakamlığının tahsis etttiği 30 munubüs,450 öğrenci 30 idareci ve öğretmen,30 veli ile katıldı.

 

Kurtalan Sümer ortaokulu Müdürü Zafer Gürühan: “Burada olmaktan çok mutluyuz. Demek ki okumayı çok seviyoruz, buradaki kalabalık bunu gösteriyor. ileride okuyucu öğrencilerimizin daha çok olacağına inanıyorum.

Gürühan; Çocuklar için kitap okumak çok önemli. Çocuklar kitaplara dokunup onu hissedebiliyor ve kitap okumanın yaralarını burada büyükleriyle birlikte görüyor.” Bu organizasyonu yapan herkese çok teşekkür ediyorum dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX