Esnaf, Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin mali genel kurulu yapıldı
Advert
Advert

Esnaf, Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin mali genel kurulu yapıldı

Esnaf, Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin mali genel kurulu yapıldı
Bu içerik 797 kez okundu.
Advert

S.S. Kurtalan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin 2017 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı, yapıldı.  

Saat 11.00'de başlayan genel kurulun açılış konuşması Kooperatif Başkanı Ekrem Karataş tarafından yapıldı. Ekrem Karataş, yaptığı konuşmada, “Bugün burada Kurtalan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin genel kurulunu yapmak üzere toplanmış bulunuyoruz. Genel kurulumuzun hayırlı olmasını yüce Allah’tan diler, hepinizi yönetim ve denetim kurulu arkadaşlarım adına saygı, sevgi, muhabbetle selamlarım.” dedi.  

Daha sonra ise divan heyetinin seçimine geçildi. Verilen önergeyle Divan Başkanlığını Hikmet Deryalar yaptı.

Divan Başkanı Hikmet Deryalar, alınacak kararların Kurtalan esnaf ve sanatkarlarına hayırlı olmasını diledi. Saygı duruşunda bulunulması ardından Denetim Kurulu Üyeleri , Yönetim ve Denetim kurulu raporu, bilanço ve gelir gider tablolarını okudu.

Kurtalan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği'nin 2017 yılı, olağan genel kurulu yapıldı. 

 Birlik Toplantı Salonu'nda yapılan genel kurulun, divan başkanlığını Hikmet Deryalar yaptı. Genel Kurula, oda başkanları ve birlik delegeleri katıldı. Genel kurulda bir konuşma yapan Kurtalan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Başkanı Ekrem Karataş, "En uygun faizli kredi esnaf ve sanatkarlara veriliyor. Esnaf ve sanatkarların kooperatiflerimiz kefaletiyle Halk Bankası'ndan kullandıkları kredilerin faizi şu an da yıllık yüzde 5 olarak uygulanıyor.  Vadesi bir yıla kadar olanlara ise yıllık yüzde 4 faiz uygulanıyor" dedi. Kooperatif ortaklarının eline daha fazla para geçmesini sağlamak amacı ile de kesintilerin asgari seviyeye indirildiğinin söyledi.
Karataş konuşmasına şöyle devam etti: 

"Dünyanın birçok ülkesinde ekonominin dinamiği olarak kabul edilen esnaf ve sanatkarlar ile küçük işletmeler için sorunlarının tespiti ile ihtiyaçlarına yönelik olarak stratejiler geliştirilmekte ve ayakta kalmaları için yeni yeni koruma önlemleri alınmaktadır."Birlik Başkanı Ekrem Karataş, esnaf ve sanatkarların vefalı insanlar olduklarını belirterek, "Kendilerine hizmet edenleri asla unutmazlar " dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX