Öğretmenin yardım çağrısıyla 392 öğrenci giydirildi
Advert
Advert

Öğretmenin yardım çağrısıyla 392 öğrenci giydirildi

Öğretmenin yardım çağrısıyla 392 öğrenci giydirildi
Bu içerik 691 kez okundu.
Advert

Kurtalan ilçesine bağlı Beykent köyünde görevli öğretmenin başlattığı kampanyaya destek veren GELECEĞE IŞIK TUT Sosyal sorumluluk projesi üyeleri,  Beykent Köyü Öğrencilerini ve  etraftaki köy okulu öğrencilerini yaklaşık  olarak 12 köy okulundaki 392 öğrenciyi  Mont ve ayakkabı ile giydirdi.

Köy okulunun Üçretli öğretmeni olan öğrencilerin ihtiyaçlarının giderilmesi için çaba gösteren Tuba Mansur'un sosyal medya üzerinden başlattığı "Çocuklar Üşümesin" kampanyası, kısa sürede meyvesini verdi.

GELECEĞE IŞIK TUT Sosyal sorumluluk projesi üyeleri Mansur'un çağrısı üzerine ilçeye bağlı yaklaşık 12 köydeki okullarda eğitim gören 392 öğrenciye Mont ve Ayakkabı yardımı yaptı.

Yardım kolilerinin gönderilmesinin ardından okullarda düzenlenen programla öğrencilere hediyelerini dağıtan Okul Müdürü Arif Eren  yeni yıl öncesi öğrencilerin mutluluğuna ortak oldu.

Etkinlikte konuşan Okul Müdürü Arif Eren, ilçede bulunan köy okullarındaki 392 öğrenciye öğretmen’in çabası sonucu kışlık giyim yardımında bulunulduğunu anımsatarak, kampanyaya destek veren GELECEĞE IŞIK TUT Sosyal sorumluluk projesi üyelerine teşekkür etti.

Tuba Mansur eğitime destek amacıyla bazı projeleri hayata geçirdiğini dile getirirken , geleceğin teminatı olan öğrencilerin yeni yıla mutlu girmelerine öncülük ettiğim için çok mutluyum dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX